TANULMNY
Minden, amit a zsrsavakrl tudni kell – Orvosi kutatsaink – Mirt fontos az ismeret? Mirt a LifeCare?
Szuli kutatsaim igazoljk, hogy az emberi szervezet a legbonyolultabb a vilgon.
Akr emberi, akr llati, akr nvnyi zsrrl, olajrl beszlnk, valamennyi zsr, vagy olaj zsrsavakbl pl fel, vagyis egy zsr rszecskbl s egy sav rszecskbl.
Vegyi szerkezetk szerint sznlncok, amelyeket szn- s hidrognatomok alkotnak. A klnbz zsrok sznlncai klnbz hosszsgak.
Rvid lnc zsroknak, pldul a vajban lv vajsavnak, ngy sznatomja van. A halolajoknak s az agyunkban megtallhat hossz lnc zsroknak 20-24 sznatomjuk van. Ezek egyben az agyunk megfelel mkdshez szksges „zemanyagok”, az Eikoza-Pentan-Sav (EPA) s a Dokoza-Hexan-Sav (DHEA).
Sajnos ilyen sznatomszmot, valamint EPA-t s DHEA-t a nvnyi olajok nem tudnak biztostani neknk, csak akkor, ha a hasnylmirigynk az Alfa-Linoln-Sav tartalm nvnyi olajokbl, Delta-Deszaturz enzimekkel talaktja Eikoza-Pentan-Savv s Dokoza-Hexan-Savv.
Az eurpai ember napi szinten kevs zsros halat fogyaszt, ezrt fontos, hogy tpllk-kiegsztkbl vigye szervezetbe a szksges EPA-t s DHEA-t.
Ahhoz, hogy az emberi agy megkapja a 20-24 sznatomos tpllkait, ltkrds, hogy halolajbl nyert Omega-3-6-9 kapszulkkal biztostsa a tpanyagot, amely nemcsak az agymkds, hanem a kerings szmra is ltfontossg!
Sok vegetrinus, aki megvonja magtl ezt a tpanyagot s abban bzik, hogy ezeket nvnyi olajokkal is tudja ptolni, csak akkor nem tved, ha a hasnylmirigye – amelynek egyb ms funkcii miatt fesztett zemmdban kell mkdnie – t tudja alaktani EPA-v s DHEA-v.
Kutatsaim s orvosi munkm alapjn az a tapasztalatom, hogy legtbb vegetrinus hasnylmirigye nem termel elegend mennyisgben talakt enzimeket s ezrt DHEA- s EPA hinyban szenved.
Tbb vegetrinus letmdjt tanulmnyozva megllapthat, hogy gy voltak j egszsgben, hogy napi szinten hal-olaj kapszulkat fogyasztottak.
A csak vegn teleket fogyasztk kztt kevs a kiemelked tevkenysget vgz tuds s mvsz, ez pedig elmjk EPA s DHEA hinyval magyarzhat.
Az egyik leghresebb kortrs alkotmvsz bartom (Gabriel Tth) nagy mennyisgben fogyasztja fenti tpanyagokat. Remekmei bizonytjk kutatsi eredmnyeim hitelessgt.
Testnknek szmos specilis zsrra van szksge. Ezek a sejtmembrnok. Szvnk s rrendszernk sejtjei is ide tartoznak.
Tovbb agyunk, bels flnk, szemnk, mellkvesnk s nemi szerveink rszei is akkor mkdnek helyesen, ha nagy mennyisg EPA s DHEA kerl szervezetnkbe.
Testnk csak akkor tudja ltrehozni ezeket, a specilis zsrokat, ha a tpllkkal megkapja a megfelel nyersanyagokat, amelyeket ezutn a mj talakt. Vagyis azt a kt esszencilis zsrsavat, amelyet szervezetnk nem tud ellltani, a Linol-Savat s az Alfa-Linoln-Savat. Mindkett hossz lnc, azaz 18 sznatomos. Ezt a kt zsrt trendnknek tartalmaznia kell, mivel szervezetnk az sszes tbbi szksges zsrfajtv t tudja alaktani ket, ha hasnylmirigynk elegend s megfelel enzimeket termel.
Az eurpai ember hasnylmirigye kptelen helyesen mkdni, mert minden digitalizldott, vagyis korunk nagyfok elektromgneses s digitlis sugrzsai, elektroszmogjai (mikrohullm st, mobiltelefon, wifi, laptop, I-pad, s a tbbi elektromos hztartsi eszkz) nagyban gtoljk, hogy e szerv helyesen mkdjn.
Az esszencilis zsrokbl az tlagos trendben kevs szerepel.
A kznsges tkezsi olajok kzl a legveszlyesebb a kkuszolaj s kkuszzsr, a maga 88 %-os teltett zsrtartalmval.
A msodik legveszlyesebb olaj a plmaolaj s plmazsr, amely 64 %-ban teltett zsrokat tartalmaz.
A harmadik helyen van a gyapotmagolaj, amelyik 24 %-ban tartalmaz, az emberi szervezetre rendkvl kros teltett zsrsavakat, de ezen fell mg toxinokat is tartalmaz.
A negyedik legkrosabb olaj a fldimogyor olaja, amely rkkelt aflatoxinokat is tartalmaz a 15 %-os teltett zsrsav tartalma mellett.
A nvnyi olajok s zsrok 85 Celsius-fokon rkkeltek. Azrt van ennyi daganatos beteg, mert az embereket rvettk a nvnyi olajokban s zsrokban, valamint a mg veszlyesebb margarinokban val stsre-fzsre…
A „reform” pkrukat s cukrszstemnyeket is ilyen olajokkal, zsrokkal ksztik s ez nagyon veszlyes.
Az olajokban val sts hmrsklete ltalban 180 Celsius fok krli s a napraforg olajban mr 80 Celsius-fokos hmrsklet felett rkkelt, karcinogn anyagok keletkeznek.
Kutatsaink bizonytjk a margarinrl, hogy az egerek sem eszik meg, de mg az hes cstny is elkerli a margarint.
Stni-fzni, csak a magas h-tr kpessg llati zsrokkal s a vajjal szabad.
Az olajok csak akkor jk, ha hidegen sajtoltak s nincsenek feldolgozva s a fogyasztsuk csakis hidegen ajnlott.
Ha nem maradnak hidegen sajtolt llapotban az olajok, akkor nemcsak a teltett, hanem a tbbszrsen teltetlen zsrok s olajok az egekig emelik a koleszterinszintet!
Ezrt magas sok vegetrinusnak is a koleszterin- s vrzsr szintje, holott nem fogyasztanak llati zsiradkokat.
Mirt veszlyesek a teltett zsrok? Azrt mert sznatomjaik „jl vannak lakatva” hidrogn-atomokkal. Nincsenek res hidrognhelyeik, amelyek rvn szervezetnk ms molekulinak hidrognjeihez kapcsoldhatnnak. Testnk ez miatt csak energiaforrsul hasznlhatja ket. A teltetlen zsrokon vannak res helyek, amelyekrl a hidrogn-atomok hinyoznak.
Azt is elhitetnk velnk, hogy a teltett zsrok fleg, amelyek a hsflkbl szrmaznak, fokozzk a koleszterinszintet, a nvnyi olajok viszont teltetlenek s a koleszterinszintet alacsonyan tartjk. Ez risi hazugsg s megtveszts! Ha pedig tudjk, hogy nem gy van, akkor ksz tvers! Ezzel pedig ltrehoztk a bio-terrorizmust s tudatosan termelik a betegeket.
Igaz, hogy a hs, a sajt, a tojs s a tej- s tejtermkek bvelkednek teltett zsrokban. Csakhogy ugyanez a helyzet a plmaolaj s plmazsr, valamint a kkuszolaj s kkuszzsr esetben is! A 80-as vek kzepn szuli tudscsoportunk kvetelte, hogy ezeket a nvnyi olajokat s nvnyi zsrokat ne hasznljk fel humn lelmiszerekben, s ne hasznljk stsre, fzsre. De nem sok sikere volt a petcinknak. Kezdetben nmi sikert knyveltnk el, mint kutatorvosok. Elrtk, hogy legalbb Dl-Koreban helyesen llati zsrral s vajjal fzzenek, s sok-sok halat egyenek. De a vilg tbbi rszn szp lassan ismt nagy reklmot kapott a rkkelt, stsre-fzsre ajnlott nvnyi olajok- s zsrok alkalmazsa.
Ezek emelik a kros koleszterin szintjt s a kis srsg lipo-proteinek (LDL, VLDL) vrben lv szintjeit, s rtalmasok az egszsgnkre.
Napjainkban megjelentek olyan reformlelmiszerek, amelyek plma- s kkuszsrokat tartalmaznak, amelyek szintn fstlve is vannak (bzakolbsz, kles csemege, s egyebek), s ezek rtanak az emberi szervezetnek. Sajnos, a reform-pkrukat, stemnyeket is ezekkel a trpusi olajokkal, zsrokkal ksztik.
Ha megnzzk, hogy a szervezet szmra j cisz-kts zsiradkokbl, hogyan lesznek szervezetet mrgez transz zsrok, akkor megrtjk, hogy mirt csak a hidegen sajtolt olajok s a hal-olajok a jk emberi fogyasztsra.
Szinte valamennyi termszetes zsr az gynevezett cisz-konfigurciban fordul el, azaz a sznatomokon lv hidrognatomok a molekulknak ugyanazon az oldaln tallhatk.
A hidrognatomok rendelkeznek nmi elektromos tltssel, ezrt tasztjk egymst, s tfed lpatkk formjban meggrbtik a sznlncot. Ezek a grbletek adjk a molekula alakjt, azaz, a „kulcsot”, s ez illik a szervezetnk „preczis zrjaiba”, amelyek lehetv teszik, hogy a zsrok kifejtsk specilis biolgiai tevkenysgket.
Ezt a lnyegi jelentsg cisz-konfigurcit teszik tnkre a modern feldolgoz eljrsok, a hevts, a hidrognezs, a fehrts, a szagtalants. Ezekkel az eljrsokkal az egszsges cisz-kts konfigurcit vltoztatjk t egszsgtelen transz-kts konfigurcira.
A hidrognatomokat vegyi ton gy forgatjk el, hogy a zsrsavmolekula szemben fekv oldalain helyezkedjenek el. Ekkor a molekula kiegyenesedik, s oda lesz az a kulcs alakja, amely sejtjeinkhez kapcsolja, hogy betlthesse a zsrok biolgiai funkciit.
Testnk rendkvl alkalmazkod. Mg akkor is knytelen megprblni, hogy a valdi zsrok funkciit vgeztesse a transz-zsrokkal, ha a transz-zsr nem is illik bele a zrba.
Ha azonban a transz-zsrok pldul a sejtmembrnba kerlnek, azt teresztv teszik, miltal a sejt anyagcserje felbomlik s lehetv vlik a mrgez anyagok behatolsa a sejt belsejbe, ez pedig fleg daganatos betegsgekhez vezethet.
Ma mr a kutatsaink rvn tudjuk, hogy a sejtmembrnokba plt transz-zsrok rendellenes sejtmkdst okoznak, amely a szv- s rrendszeri, valamint a daganatos megbetegedsek elidzsben fszerepet jtszanak. Ezt a statisztikk is igazoljk.
Ahogy n az ilyen transz kts zsrsavak lelmiszerknt val felhasznlsa, ugyanolyan arnyban nvekszenek az emltett betegsgek is.
Az egszsggy nem vesz tudomst errl a tnyrl, mert az olajfeldolgoz ipar nyomst gyakorol r, s hamis kutatsi eredmnyeket publiklnak a mdikban, st az oktatsban is!
Az jabb llatksrletek sorn mr 4,4 %-nyi transz-zsr arnynl is feltn sejtrendellenessget tapasztaltak.
Magyarorszgon a margarinok transz-zsrsav tartalma 40-60 % kztt van!
A fz-st olajok is 20 % krli transz-zsrokat tartalmaznak.
Tbb cg piacra dobott 1 % transz-zsrsav tartalm margarinokat, de ez a margarin is olyan, mintha valakinek 1 %-os lom-, vagy higanytartalm telt kellene megennie.
Angol kutatsok is megerstik, hogy a transz-zsrok kzvetlen okozi a betegsgeknek.
Fiatal egszsges frfiak trendjben mindssze hrom hten t szerepeltettek az tlagnl valamivel nagyobb mennyisgben transz-zsrsavakat tartalmaz teleket s mris megemelkedett a vrkben a koleszterinszint, s ezen bell az gynevezett rossz koleszterin, az LDL, s VLDL nvekedse ugyanolyan magas volt, mint azoknl, akik ugyanezt plma- s kkusz zsiradkokat tartalmaz, teltett zsrokban gazdag trenddel rtk el.
A jelenleg rvnyben lv lelmiszer- trvnyek s rendeletek nem vesznek tudomst a transz-zsrok betegsgokoz hatsairl, hanem egyenesen elsegtik a betegsgek kialakulst.
Az EU-ban van mr nmi vltoztatsi szndk, de mg az EU-s normk is betegsgokoz hatsak.
Hogyan lehet felismerni a transz-zsrokat? Ht gy, hogy ha minl szilrdabb az olaj, annl tbb benne a transz-zsr.
Sajnos, nem tntetik fel az olajok, margarinok cmkin, hogy az adott termk hny % transz-zsrsavat tartalmaz. Mg a finomtott olajok is 6 % krli transz-zsrsavat tartalmaznak!
Egyedl a hidegen sajtolt olajok s a vaj transz-zsrsav mentesek!
Az iparilag ellltott lelmiszerekben is rismerhetnk a transz-zsrokra, ha az sszeteviket lajstromoz cmkn olyasfle szavak utn keresglnk, mint „hidrognezett”, vagy „rszben hidrognezett”. Ezeket a kifejezseket megtallhatjuk szmos kenyrflesgen, pkrun, kekszeken, dessgeken, tsztaflken, csokoldkon, gyorsfagyasztott flksz- s kszteleken, a feldolgozott hsflken, s nagyon sok „reform”lelmiszeren is.
Aki egszsgesen szeretne lni s tpllkozni, az ne fogyasszon ilyen teleket!
Amikor a hatsgnak (amelynek az volna a feladata, hogy vdje lelmiszereinket), feltettk a krdst, hogy „Mirt nem tntetik fel a felhasznlk s fogyasztk szmra, hogy az adott termkben mennyi a transz-zsrsav tartalom?” – az volt a vlasz, hogy „Belefradtunk a rendeletgyrtsba.”
Ha egy adott sejtnl, vagy szervnl eldugul a hajszlr, vagy a hajszlerek, akkor az adott sejt, vagy adott szerv nem kap megfelel mennyisg vrt, a vrrel egytt tpllkot, oxignt, de nincs elszlltva sejtanyagcsere sorn termeldtt salakanyag, vagy sejtanyagcsere vgtermk sem.
Ezrt fontos, hogy ha egszsgesen szeretnnk lni, akkor csakis llati zsrral s vajjal sssnk-fzznk s fogyasszunk tpllk-kiegszt halolaj kapszult.
Szmunka tpllk az zemanyag, csakis akkor mkdnk jl, ha megfelel zemanyagot „tankolunk”. Az aut is csak a megfelel minsg zemanyaggal mkdik hibtlanul!
Ma mr az egyre fokozd krnyezetterhels miatt nincs immuntartalka a szervezetnknek. Immuntartalkot gy tudunk kpezni, ha odafigyelnk a tpllkozsunkra, s lehetleg nem fogyasztunk olyan teleket, amelyek tlzottan gyengtik, s fokozottan ignybe veszik immunrendszernket.
Csakis BIO minsg, termszetes teleket, termszetes alapanyagokat, termszetes zsrsavakat tartalmaz lelmiszereket szabad fogyasztanunk, helyes tkezsi sorrendben s helyes teltrstssal, gy, hogy teleink tbb, mint 50 %-a nyers, azaz enzim-gazdag tel legyen.
Mg egy fontos tnyez van, amelyet a zsrokkal kapcsolatban mindenkinek ismernie kell. Ez pedig az omega-3, omega-6 s az omega-9 zsrok arnya s fontossga. Az omega-3 s omega-6 zsrsavak a tbbszrsen teltetlen zsrok, az omega-9 pedig az egyszeresen teltetlen zsrsav.
Az olajok, zsrok linolsav tartalma a kiindul pontja az omega-6 zsrsornak. Mint a biokmiban minden zsrnak, ennek is van ler szma –cisz18:2 omega-6. Bonyolultnak tnik, valjban azonban rendkvl egyszer. A szm mindssze a dudorok s lyukak lersra szolgl, olyanokra, amilyenek az autnk kulcsn lthatk. Elszr is cisz-formjak. A biokmikusok tudjk, hogy az emberi szervezetben csak cisz-konfigurci, azaz cisz-forma mkdik. Az els szm a 18, azoknak a sznatomoknak a szmt jelenti, amelyekbl a lnc felpl. A msodik szm, itt a 2, a lnc lyukainak mennyisgt adja meg, azaz a hidrognatomok res helyeit. Ezek a lyukak annak a „kulcsnak” a rszei, amely illik a szervezetnkben lv, szakosodott zsrok funkciinak „zrjaiba”. A harmadik szm ezttal a 6, a lncon lv azon sznatomok szmra utal, amelyeknl az els res hely elfordul. Ez a pozci a kulcs msodik rsze.
Az olajok, zsrok alfa-linolnsav tartalma a kiindul pontja az omega-3 zsrsornak. Ennek a cisz-szma 18:3, omega-3, teht ezzel kezddik az omega-3 zsrsor. Ez a legfontosabb zsrsav szervezetnk szmra s ebbl nagyon keveset juttatunk be a magyaros tpllkozssal, de a „modern” tpllkozssal sem jut be tbb!
Szervezetnk az alfa linolnsavat elszr EPA-v (eikozapentansav), majd DHA-v (dokozahexansav) alaktja. A DHA ltfontossg az egszsgnkhz, hiszen agyunkat nagyrszt ez az anyag alkotja. A DHA-hiny elkerlhetetlenl agyelfajulsokat okoz, s a kutatk szerint szerepet jtszik az Alzheimer-kr elterjedsben, a magas ngyilkossgi statisztikhoz is hozzjrul, valamint a depresszisok nagy szmt tovbb gyaraptja.
Mennyire egyszer lenne megelzni, vagy meggygytani ezeket a npbetegsgeket!
Az olajok kzl a lenolaj, a kenderolaj, a tkmagolaj, a dibl olaj s a bio szjaolaj tartalmaz elegend mennyisgt. A plma-, a kkusz-, a napraforg-, az oliva-, a kukorica, a szezmmag tkezsi olajok, valamint a margarinok nem tartalmaznak omega-3 zsrsavat! Az llati zsiradkok kzl is csak a bizonyos hal-olajok (busa, lazac, makrla, szardnia, tkehal) tartalmazzk.
Az omega-3 zsrsavak a szervezetnkben ltfontossg vegyi hrviv anyagok, a prosztaglandinok ellltsban is. A vizsglatok igazoltk, hogy a prosztaglandinok kpesek arra, hogy halomra puszttsk a td-, az eml-, a prosztata- s egyb rksejteket.
Neves rkkutat intzetek (Journal of the National Cancer Institute) lerjk, hogy az omega-3 zsroknak a rkgygyszatban „potencilis klinikai hasznuk” van, mg a hkezelt teltett zsrsavak „potencilis elidzi” a klnbz daganatoknak.
Ht gy llunk a plma s kkusz zsrokkal s azok teltett zsrsavjaival!
Egyedl a kendermag olaj tartalmazza helyes arnyban az omega-6, omega-3 s omega-9 zsrokat. A helyes arny: 6 % omega-6, 52% omega-3, 34 % omega-9 zsrsav, s mindssze 8 % a teltett zsrsav.
Azt is tudni kell a teltett zsrsavakrl, hogy ha hidegen sajtolt vltozatban maradnak, akkor hasznosak, mert cisz-ktsben vannak. Amint h- vagy ms vegyi eljrs ri, ezeket a zsrsavakat, akkor transz-zsrokk vlnak.
Az omega-9 zsrsavakbl legtbbet az extraszz- s szz oliva olajok tartalmazzk (72%) a legtbbet. Ezeknek a szv s rrendszeri betegsgek megelzsben s gygytsban van szerepk.
Nem hinni kell, hanem alkalmazni helyesen a tpanyagptlst a beteg szervezetben! Ez a gyakorl orvosi sikereim titka.
Bizonytkok igazoljk, hogy egszsgesebbek a zsrral s vajjal st-fz emberek.
Mi a megolds? A LifeCare ltali tpanyagptls.
Milyen ksztmnyeket ajnlok?
Life Impulse® Omega 3 Fish Oil - Termk kd: 747 – A Life Impulse® Omega 3 Fish Oil trend-kiegszt az eikozapentansav (EPA) s a dokozahexansav (DHA) esszencilis zsrsavak termszetes forrsa. Az esszencilis EPA s DHA zsrsavak hozzjrulnak a normlis szvmkdshez, s cskkenthetik a szvbetegsgek kialakulsnak a kockzatt. A DHA serkenti a normlis agyi funkcikat. Az Omega 3 szablyozza a vrnyomst s a szvmkdst. Emellett az agy s a szv szerkezetnek fejldsben is fontos szerepe van. A legfontosabb Omega 3 zsrsavak: eikozapentansav (EPA), dokozahexansav (DHA) a legfontosabb biokmiai folyamatokban jtszanak szerepet. Az EPA zsrsav a szvbetegsgek megelzsben hatkony, hiszen cskkenti a triglicerid szintet. A DHA zsrsav pedig az agymkds az idegrendszer folyamataiban jtszik fontos szerepet.
Life Impulse® Shark Liver Oil - az immunrendszer igaz bartja - Termk kd:7550 – A cpamj-olaj alkoxigliceridben gazdag, amely elsegti a fehrvrsejtek termeldst. Ez a szervezet optimlisan mkd nvdelmi rendszernek az alapja. Kedvez hatssal van az allergis nthra, asztmra, cukorbetegsgre, megfzsra s influenzra. Valamint olyan betegsgekre, amelyek a legyenglt immunrendszer miatt jnnek ltre. Hatkony a fradkonysggal szemben, ltalnosan ersti a szervezetet. A Life Impulse® Shark Liver Oil-ban tallhat BIO cpamj-olaj segti az allergis tnetek enyhtst, s stimullja az immunrendszert. A BIO cpamj-olaj klnfle agresszv terpia utn (kemoterpia, sugrterpia) segti a szervezet regenerldst, s az idegrendszer helyrelltst.
Mirt a LifeCare? A fentiek bizonytjk, mirt ajnlom btran betegeinknek is s egszsges ismerseimnek is, st, mindenkinek a LifeCare 100 %-ban BIO ksztmnyeit.
ljnk egszsgesen! A LifeCare segt a BIO letmd helyes gyakorlsban…
Aki szeretne egszsgesen lni, KERESSE btran s bizalommal a BIO letmdot mr gyakorl MUNKATRSAIMAT, akik al be lehet regisztrlni vagy engem tapasztalataimmal rmmel segtek!
Itt tallod a munkatrsak nevt, lakhelyt s regisztrcis gombjt.
//lifecare.gportal.hu/gindex.php?pg=37181702
Fldnk lakosai! FIGYELEM - KZHASZN TJKOZTATS
Forrs:
Ph.D. Sndor Peresztegi
diagnoszta, reflexolgus,
EU Apostille Jogkr Fggetlen Orvosi Tancsad
a Dr. Kim & Peresztegi Hungagu Biogygyszat figazgatja
Csoportak al itt tudsz regisztrlni.

|